Prodloužená záruka na domácí spotřebiče 7 let

Ano čtete správně. 7 letá záruka na domácí spotřebiče existuje. A navíc může být součástí Vašeho pojištění domu nebo bytu. Ze zákona máte záruku na spotřebiče 2 roky. No a o kvalitě a výdrži dnešních výrobků raději nemluvím. Z vlastní zkušenosti se i po 4 letech dokáže pokazit značková pračka nebo myčka nádobí. Prodejci Vám většinou nabízí, že si za pár tisíc můžete prodloužit záruku na 5 let. Ale jen na ten jeden konkrétní spotřebič. A co třeba pojistit všechny spotřebiče za 220 Kč ročně?

Jak to funguje?

Toto připojištění je v rámci pojištění Domov Variant od Uniqa pojišťovny. Jednoduše si tam pojistíte dům nebo byt, domácnost a přidáme tam toto připojištění rozšířených asistenčních služeb na domácí spotřebiče. Příště až se vám po pátém roce pokazí pračka už nemusíte tahat tisíce z vlastní kapsy, ale zavoláte asistenční služby, a oni vám pošlou domů opraváře. Ten má limit 15 tis. Kč na to že přijede, odveze, a opraví Váš spotřebič. Takže za mě skvělé připojištění. Pokud se stane, že spotřebič je už neopravitelný, zavoláte znovu asistenční službu a máte limit 15 tis Kč na pořízení nového spotřebiče.

Limity

Ano chápu že vás napadá, že pračka stála 10 tis a limit máme 15 tis. Pojišťovna Vám nekoupí novou pračku za 15.000 Kč, když ta pokazená stála 10.000 Kč a ještě už má něco za sebou.:-) Za každý měsíc stáří se odečítá 0,5% z ceny vašeho spotřebiče. Takže pokud máte pračku 5 let a stála 10.000 Kč, tak pojišťovna odečte 60 * 0,5% ceny = 30 % z ceny vaší pračky. Tím pádem z 10.000 Kč vám zaplatí 7.000 Kč. A to si myslím za 5 let starý spotřebič není vůbec špatné.

Na jaké spotřebiče se to vztahuje?

lednice, chladnička, kombinovaná chladnička, mraznička, pračka, sušička prádla, pračka kombinovaná se sušičkou prádla, myčka nádobí, elektrický sporák, trouba (kromě samostatné mikrovlnné), digestoř, plynový sporák nebo vařiče, plynový / elektrický průtokový a zásobníkový ohřívač vody, plynový / elektrický ohřívač vzduchu, televize.

Závěr

Toto připojištění dávám pokaždé, když to jen jde. Řešil jsem i několik pojistných událostí a mohu s klidem říct, že Uniqa pojišťovna vždy zafungovala na 100%.

Pojistné podmínky

Chcete si o tomto připojištění přečíst více? Podívejte se na pojistné podmínky kliknutím sem. (strana 24)

A co vaše smlouva? Taky umí prodlouženou záruku?

Pokud se by se Vám toto připojištění líbilo, můžete se ozvat mě, nebo svému finančnímu poradci.

Nevíte si rady? Nevadí. Poradíme Vám

Další články